Chokery hit sezonu 2016/2017

Chokery hit sezonu 2016/2017

Kolorowy, aksamitny, z zawieszkami, metalowy, koronkowy - Choker - tylko w Jagarze znajdziesz swój wymarzony - powrócił i jest jeszcze fajniejszy niż kiedykolwiek - to bez wątpienia najmodniejsza biżuteria sezonu.

Chokery po raz pierwszy pojawiły się już w 1798 roku we Francji, wtedy nosiły je dobrze urodzone oraz bogate panny. Następnie w latach 90 moda ta powróciła w wielkim stylu, zakładały je wszystkie dziewczyny jak również gwiazdy showbiznesu takie jak Alicia Silverstone oraz Naomi Campbell. Prototypem Chokerów był plastikowy naszyjnik przypominający poplątany tatuaż. W roku 2010 Choker pojawił się na chwilę, jednakże został wyparty przez biżuterię XXL. W chwili obecnej wraca on w zupełnie innej formie. Naszyjnik ten przechodzi prawdziwe odrodzenie. Wrócił w nowej odsłonie i można go nosić na wiele sposobów. Najpopularniejszym wiązaniem Chokera jest kokardka.

Ta prosta ozdoba doda charakteru najprostszej, jak również codziennej stylizacji. Chokery najlepiej wyglądają w połączeniu z bluzką, która odkrywa ramiona i ma duży dekolt. Ta niepozorna ozdoba czasami nadaje uroku całej stylizacji. Pasuje zarówno do zestawów eleganckich jak i tych na całkowitym luzie, czyli do zwykłej koszulki i nieziemsko wygodnych jeansów.

Opcji oraz materiałów z jakiego wykonany jest każdy Choker jest wiele - minimalistyczne rzemyki, aksamitne wstążeczki z przeróżnymi zawieszkami, błyszczące łańcuszki, skórzane paski, koronkowe plecionki - dzięki tak szerokiej gamie tych naszyjników można dopasować go do każdego look'u.

Podczas wyboru odpowiedniego Chokera należy pamiętać o proporcjach. Do krótkiej szyi należy dobrać cienki i odpowiednio długi naszyjnik, np. najprostszy z Chokerów, czyli wiązany rzemyk, który optycznie wydłuży sylwetkę. Przy wysmuklonej szyi można pozwolić sobie na większe szaleństwo z zawieszkami oraz szerszymi materiałami.